fbpx

Miedźno

Umowa podpisana. Szkołę w Mokrej w końcu czeka gruntowna modernizacja

fot. Urząd Gminy Miedźno

Po fiasku pierwszego przetargu, który władze gminy musiały unieważnić, drugi przyniósł już oczekiwane wyłonienie wykonawcy. Została nim firma z Olesna, która zobowiązała się wykonać prace z niecałe 1,9 mln zł.

Samo podpisanie umowy z przedsiębiorstwem miało miejsce 8 stycznia. Od tego czasu biegnie także termin na ukończenie zadania, który przewidziano na koniec września.

– Termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mokrej jest jednym z elementów większego projektu unijnego, który nasza gmina realizuje w partnerstwie z gminą Przystajń. Na poprawę efektywności energetycznej budynków publicznych uzyskaliśmy dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego w wysokości przeszło 2,3 mln zł. Gmina Miedźno jest liderem tego projektu. Odpowiadamy tym samym za przeprowadzenie procedur przetargowych i jego rozliczenie – podkreśla wójt Piotr Derejczyk. 

Wspomniane przez włodarza zadanie na terenie partnerskiego samorządu obejmowało termomodernizacje dwóch remizo-świetlic – w Podłężu Szlacheckim oraz miejscowości Ługi-Radły. Zostały one ukończone już w pierwszej połowie grudnia minionego roku. Prace kosztowały 595 tys. zł, z czego środki unijne pokryły 506 tys. zł.

Na kolejną część projektu, obejmującą właśnie kompleksową modernizację szkoły w Mokrej, w budżecie lokalnego samorządu zabezpieczono równo 2 mln zł. Pojawią się więc spore oszczędności, gdyż w przetargu spółka z Olesna wyceniła prace na niecałe 1,9 mln zł. 

– Cena ta obejmie w szczególności docieplenie przegród, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację instalacji centralnego ogrzewania i wymianę źródeł ciepła na kotły opalane biomasą. Zostanie zamontowane także energooszczędne oświetlenie oraz panele fotowoltaiczne. Budynek zyska nowoczesną elewację, której uzupełnieniem będą również automatyczne rolety zewnętrzne. Podniosą one komfort nauczania, w szczególności w zakresie coraz powszechniejszego wykorzystania urządzeń multimedialnych. Dodatkowe prace budowlane dotyczą remontu schodów, malowania pomieszczeń czy wykonania rozdzielnic oraz oświetlenia awaryjnego – zaznacza Derejczyk.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter