fbpx

Przyrów

Unijny projekt po raz drugi ma okazję wpłynąć na poprawę efektywności edukacji w gminie

fot. Pixabay

Do połowy przyszłego roku potrwa realizacja projektu „One, two, three – liczysz ty”. Kilka miesięcy temu gmina na jego realizację pozyskała blisko 242 tys. zł z funduszy unijnych.

Przyrów jest jedną z zaledwie trzech gmin z terenu powiatu częstochowskiego, którym udało się w tym roku pozyskać pieniądze na poprawę efektywności kształcenia ogólnego. Oprócz tutejszego samorządu pieniądze trafiły jeszcze do dwóch szkół z terenu gminy Mykanów i jednej z Rędzin.

Realizowany w przyrowskiej podstawówce projekt ma finalnie doprowadzić do sytuacji, w której uczniowie wyrobią w sobie szereg określonych umiejętności. Takich, które w przyszłości pomogą im bez większych problemów odnaleźć się na wymagającym rynku pracy. Przede wszystkim w dziedzinach związanych z naukami ścisłymi, ale również w zakresie języków obcych czy w kontekście pobudzania kreatywności, innowacyjności, przedsiębiorczości czy pracy zespołowej.

– Wspomniany projekt wzbogaci też dydaktyczne zaplecze szkoły, wzmocni wyposażenie pracowni, a także pomoże we wdrażaniu nowych metod kształcenia opartych na narzędziach do nauczania metodą eksperymentu z wykorzystaniem technologii cyfrowych – tłumaczą pracownicy miejscowego urzędu gminy.

Finansowane przez Europejski Fundusz Społeczny przedsięwzięcie uwzględnia ponadto indywidualizację pracy z uczniami o szczególnych potrzebach edukacyjnych. Chodzi zarówno o dzieci niepełnosprawne czy też mające trudności w nauce. Z drugiej strony istotą tego projektu jest też zapewnienie odpowiedniego wsparcie dla szczególnie uzdolnionych uczniów, jak i również wiąże się z możliwością podnoszenia kompetencji zawodowych przez nauczycieli w tym zakresie.

Rok temu środki z tego samego programu pozyskało Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Przyrów. Organizacja, która prowadzi szkoły podstawowe w Zalesicach i Woli Mokrzeskiej, otrzymała wówczas 115 tys. zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter