fbpx

Kłobuck

Uroczyste spotkanie z okazji policyjnego święta. Ponad pięćdziesiąt awansów kłobuckich funkcjonariuszy

fot. Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

12 lipca stróże prawa obchodzili Święto Policji. Z tej okazji w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kłobucku odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Podczas tegorocznej uroczystości mundurowi świętowali zarówno 103. rocznicę powstania formacji, jak i 100. rocznicę utworzenia śląskiego garnizonu. Na sali nie zabrakło przedstawicieli różnych służb oraz lokalnych samorządowców. Miejscowe władze reprezentowali burmistrz Jerzy Zakrzewski oraz przewodniczący rady Janusz Soluch.

Funkcjonariusze odebrali awanse z rąk insp. Artura Bednarka, zastępcy komendanta wojewódzkiego w Katowicach. Asystowała mu mł. insp. Mariola Biskup, powiatowa szefowa rodzimych policjantów.

– Pani komendant podziękowała wszystkim za codzienną służbę, oddanie i ofiarność. Podkreśliła, że policjanci każdego dnia rzetelnie i z dużym poświęceniem oddają się służbie, strzegąc porządku publicznego i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kłobuckiego – relacjonuje biuro prasowe Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Komendant zwróciła się także z podziękowaniami do władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych, z którymi policjanci współpracują na co dzień oraz do biorącej udział w uroczystości przedstawicielki Prokuratury Rejonowej w Częstochowie. Za sumienną służbę policjantom podziękował także insp. Artur Bednarek.

– Podczas tegorocznego święta, pierwszy w życiu awans na stopień starszego posterunkowego otrzymało sześciu policjantów, w korpusie podoficerów awansowało ich dziewiętnastu, a w korpusie aspirantów dwudziestu sześciu mundurowych. Natomiast w korpusie oficerów młodszych awans otrzymało trzech funkcjonariuszy. W sumie pagony zmieniło pięćdziesięciu czterech stróży prawa z kłobuckiej policji – wymienia biuro prasowe komendy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter