fbpx

Konopiska

Urząd prosi o kontakt mieszkańców zainteresowanych preferencyjnym zakupem węgla

fot. Pixabay

Urząd Gminy Konopiska ruszył z przygotowaniami do sprzedaży węgla po preferencyjnych cenach. – Chcemy być dobrze przygotowani, jak tylko nowe przepisy wejdą w życie – tłumaczy wójt Jerzy Żurek.

Sejm uchwalił niedawno tzw. ustawę węglową, w myśl której gminy będą mogły kupować węgiel po 1,5 tys. zł za tonę, by sprzedawać go mieszkańcom po cenie nie wyższej niż 2 tys. zł. Różnica 500 zł na tonie ma pokryć koszty logistyczne.

Choć nad przepisami pracuje jeszcze Senat, to lokalne władze już teraz przygotowują się do tego, aby realizacja całego przedsięwzięcia przebiegła sprawnie i bezproblemowo.

– Stąd pojawiła się konieczność dokonania wstępnego rozeznania i ustalenia, jakie wśród naszych mieszkańców jest faktyczne zapotrzebowanie na ten surowiec. Ruszyliśmy z tym od razu, ponieważ, jak tylko nowe przepisy wejdą w życie, chcemy być dobrze przygotowani – mówi wójt Jerzy Żurek.

Włodarz prosi, aby wszystkie zainteresowane tą kwestią osoby zgłaszały, najpóźniej do 9 listopada, chęć zakupu węgla na wspomnianych preferencyjnych warunkach. Można to uczynić osobiście odwiedzając urząd gminy, za pośrednictwem maila wysyłając wiadomość na adres: s.krawczyk@konopiska.pl lub telefonicznie dzwoniąc pod numer 34 328 20 57 wew. 50.

– Przy zamówieniu prosimy o podanie imienia i nazwiska, numeru telefonu kontaktowego, rodzaju węgla oraz ilości potrzebnych ton. Oczywiście podanie danych jest dobrowolne, ale pomoże usprawnić cały proces – dodają urzędnicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter