fbpx

Poczesna

Urząd się reorganizuje. To przez trwającą pandemię

fot. Pixabay

Z jednej strony urzędnicy z Poczesnej przekonują, że pracują normalnie, ale z drugiej zmieniają model przyjmowania interesantów oraz ograniczają liczbę przyjmowanych w ciągu dnia osób.

Pracownicy lokalnej administracji apelują o ograniczenie wizyt w siedzibie urzędu gminy do niezbędnego minimum. W dobie trwającego zagrożenia epidemiologicznego ma to prowadzić do zapewnienia maksymalnej ochrony przed Covid-19.

Przekonują, iż szereg spraw można z powodzeniem załatwić przez telefon lub internet. Gdyby jednak osobiste stawiennictwo okazało się niezbędne, to wtedy w pierwszej kolejności należy zadbać o telefoniczny kontakt z odpowiednim urzędnikiem.

– Staramy się w ten sposób ograniczać bezpośrednią obsługę interesantów – tłumaczy wójt Krzysztof Ujma. – Przy wejściu do urzędu gminy stworzyliśmy punkt przyjęć, gdzie udzielane są wszelkie niezbędne informacje. Wcześniejszy kontakt telefoniczny pozwoli na zweryfikowanie sprawy i przyspieszy jej załatwienie, a tym samym bezpośrednia obsługa klientów ograniczona będzie do minimum – dodaje.

Oczywiście możliwa jest również obsługa wewnątrz budynku. Ale tylko w uzasadnionych przypadkach i po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty. Jak podkreśla włodarz, od początku pandemii jego pracownicy starają się, aby jednostka pracowała możliwie jak najbardziej normalnie.

– Cały czas szukamy rozsądnego kompromisu między obowiązującymi zasadami sanitarnymi, a możliwością załatwienia bieżących spraw – mówi Krzysztof Ujma.

Placówka, podobnie jak inne okoliczne urzędy gmin, boryka się z brakami kadrowymi wśród pracowników. W kontekście tych trudności urzędnicy proszę o wyrozumiałość i cierpliwość, a także o przestrzeganie reguł narzuconych przez przepisy sanitarne.

– Dbajmy o siebie, myślmy o innych – zachęca wójt Poczesnej. – Przed ogłoszeniem pandemii przyjmowałem wszystkich interesantów w sprawach ważnych w każdy wtorek w godz. od 13 do 18. W obecnej sytuacji jest to mocno ograniczone, dlatego dla naszych mieszkańców jestem dostępny pod telefonem zarówno w godzinach pracy urzędu, jak i po. W każdy czwartek pomiędzy godz. 18, a 19.30 w sprawach, które wymagają bezpośredniego omówienia oczekuję na kontakt pod numerem 604 614 878 – dodaje.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter