fbpx

Poczesna

Urzędnicy ostrzegają mieszkańców. Na terenie gminy pojawili się oszuści

fot. Pixabay

Pracownicy urzędu gminy wydali specjalny komunikat, w którym przestrzegają głównie starsze osoby przed osobnikami, którzy próbują wyłudzić pieniądze metodą „na wnuczka”, „na policjanta” czy „na pomoc dla bliskiej osoby”.

– Jeśli ktokolwiek znajdzie się w takiej sytuacji, niech absolutnie nie podejmuje pochopnych działań – alarmują urzędnicy. – Policja ani żadna inna instytucja nie pobiera pieniędzy w taki sposób. Najlepiej od razu odmówić, wyprosić intruza z domu, poprosić o pomoc sąsiada lub inną bezpośrednio znaną nam życzliwą osobę i przede wszystkim o całym zdarzeniu powiadomić policję – dodają.

Jak podkreślają pracownicy miejscowej administracji, bezwzględnie za każdym razem należy pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania, kiedy odbieramy telefon.

– Dorośli mówią o niej dzieciom, a często sami o tym zapominają. Oszuści wykorzystują ufność oraz dobre serce osób, które nie potrafią odmówić pomocy w trudnej sytuacji. Niespodziewane telefony od osób podających się za policjantów, wnuków, siostrzeńców czy kuzynów nie muszą zakończyć się naszą finansową porażką, jeżeli będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad – apelują urzędnicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter