fbpx

Miedźno

Urzędnicy wyłonili wykonawcę trzech kolejnych ulic

fot. Fotolia

Firma Bud-Met z Truskolas zmodernizuje Słoneczną, Topolową i Zakładową w Ostrowach nad Okszą. To kolejny w ostatnim czasie przetarg na remont arterii w tej miejscowości.

Wcześniejsze postępowanie związane było z przebudową ulic Brzozowej, Leśnej, Cichej oraz Bór. W połowie marca urząd gminy rozstrzygnął przetarg, w którym wyłoniono wykonawcę modernizacji kolejnych odcinków.

Spośród dziewięciu ofert, które wpłynęły na ogłoszone jeszcze w ubiegłym roku postępowanie, najkorzystniejszą złożył truskolaski Bud-Met. Koszt całego zadania sięgnie blisko 564 tys. zł.

W ramach inwestycji wykonawca przebuduje ćwierć kilometrowy odcinek ulicy Słonecznej i blisko sto pięćdziesiąt metrów Topolowej. Ciągi pieszo-jezdne zyskają nawierzchnię z kostki betonowej. Powstanie odwodnienie dróg oraz zjazdy na posesje, jak i również modernizacji poddane zostaną włączenia i skrzyżowania szlaków z sąsiadującymi drogami. Dobudowane zostanie też oświetlenie uliczne.

– Natomiast ulica Zakładowa zyska odwodnienie na odcinku pomiędzy ulicami Szkolną i Przedszkolną. Z kolei pomiędzy ulicą Brzeźnicką, a Piaskową powstanie chodnik – mówi wójt Piotr Derejczyk.

Rezultat wspomnianych prac objęty zostanie przez wykonawcę sześcioletnią gwarancją.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter