fbpx

Blachownia

W Blachowni dni trzeźwości. Potrwają do niedzieli

fot. Fotolia

Blachowniańskie Dni Trzeźwości to czterodniowy cykl spotkań, warsztatów, koncertów i prelekcji.

Wydarzenie jest wspólnym przedsięwzięciem burmistrz Blachowni, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejskiego Domu Kultury oraz Stowarzyszenia Abstynenckiego Familia. Przedsięwzięciu patronuje również miejscowy komisariat policji, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Blachowni oraz tamtejszy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Tegoroczna edycja rozpoczęła się we wczorajsze popołudnie od skierowanego do młodzieży projektu profilaktycznego „Nie zmarnuj swojego życia”. Prowadzą go Łukasz Bęś i Jonatan Blank, dwóch raperów występujących pod szyldem RYMcerze.

– Muzycy mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spotkań z młodzieżą, do której, ze względu na ich własny młody wiek, zdecydowanie łatwiej im niejednokrotnie dotrzeć niż osobom dużo starszym – mówi Sylwia Szymańska, burmistrz Blachowni. – Dzielą się swoim własnym świadectwem biorąc udział w spotkaniach w domach dziecka, ośrodkach wychowawczych, schroniskach dla nieletnich, poprawczakach czy zakładach karnych – dodaje.

Od wczoraj trwają także zajęcia dla mieszkańców okolicznych sołectw, które poprowadził psycholog i instruktor terapii uzależnień. W poszczególnych miejscowościach na terenie gminy zorganizowane były również działania o charakterze informacyjnym i edukacyjnym. Ten blok będzie również kontynuowany dzisiejszego popołudnia.

– Na sobotę natomiast zaplanowaliśmy oficjalną inaugurację tegorocznej edycji Blachowniańskich Dni Trzeźwości. Całość rozpocznie się o godz. 16 w Miejskim Domu Kultury. Odbędą się między innymi warsztaty profilaktyczne, wystąpi zespół Coolturalni i Ślonsko Ferajna z Szopienic – informuje Paulina Głuszko z urzędu miejskiego.

Na zakończenie wydarzenia, w niedzielę, organizatorzy zaplanowali marsz. Zbiórkę uczestników przewidziano na stadionie OSiR-u, skąd chwilę po godz. 13 abstynenci ruszą trasą wokół zbiornika wodnego do kościoła p. w. Najświętszego Zbawiciela w Blachowni, gdzie odbędzie się nabożeństwo. Bezpośrednio po nim wszyscy chętni wrócą jeszcze na stadion, gdzie będą miały miejsce zajęcia plenerowe.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter