fbpx

Konopiska

W budynku sali gimnastycznej trwają ostatnie prace wykończeniowe

fot. Urząd Gminy Konopiska

Gmina finalizuje właśnie ostatnie prace związane z budową sali gimnastycznej w Aleksandrii. Zamknięta została również budowa chodnika w tej miejscowości, a podobne zadanie w części drogowcy zrealizowali również w Korzonku. Na finał prac związanych z budową budynku wielorodzinnego w Konopiskach trzeba będzie jeszcze poczekać dwa lata.

Zakończył się trzeci etap budowy chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej 904 w Aleksandrii. W ramach inwestycji wykonano ciąg pieszy o długości 395 metrów wraz z kanalizacją deszczową. Nowy odcinek powstał także w Korzonku, choć w tym przypadku inwestycja dotyczy dopiero pierwszego etapu zadania. Chodzi o sięgający 218 metrów chodnik w ciągu drogi wojewódzkiej 907. Tutaj oprócz kanalizacji deszczowej wykonana została również zatoka autobusowa. Inwestycja w Aleksandrii pochłonęła blisko 582 tys. zł, natomiast ta w Korzonku 465 tys. zł. Oba zadania sfinansowano ze środków województwa śląskiego i budżetu gminy.

Do końca grudnia potrwają z kolei prace wykończeniowe powiązane z budową sali gimnastycznej przy szkole w Aleksandrii. Inwestycja oprócz samego budynku objęła również płytę boiska do siatkówki, koszykówki oraz tenisa. Powstało nowoczesne zaplecze socjalno-sanitarnego, stołówka wraz z pomieszczeniem kuchni i zapleczem, a także dwie sale dydaktyczne.

Gmina nieprzerwanie realizuje również budowę wielorodzinnego budynku mieszkalnego w Konopiskach przy ulicy Przemysłowej. Z informacji przekazanych przez urzędników referatu gospodarki i rozwoju urzędu gminy wynika, iż prace postępują zgodnie z harmonogramem. Wykonano ściany konstrukcyjne parteru i piętra wraz ze stropami oraz ściankami wewnętrznymi, a także częściowo instalację wodno-kanalizacyjną. Koszt budowy obiektu finalnie ma zamknąć się w kwocie 2,1 mln zł, a sama realizacja potrwa do marca 2022 roku.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter