fbpx

Kłobuck

W ciągu dwóch godzin ukarali ponad dwudziestu „agresywnych” kierowców

fot. Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

13 maja na drodze krajowej nr 43 w miejscowości Lgota, w okolicy budowanej autostrady, kłobucka drogówka wyłapywała kierowców, którzy rozmyślnie ignorują działającą tam tymczasową sygnalizację świetlną.

– Z informacji przekazywanych między innymi za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wynikało, że wielu kierowców ignoruje sygnalizację świetlną i wjeżdża za sygnalizator, który pokazuje czerwone światło. Co więcej, niektórzy kierowcy taki nielegalny manewr poprzedzają wyprzedzaniem jednego lub kilku pojazdów, które prawidłowo zatrzymały się przed sygnalizatorem. Zachowanie to jest pospolitym przykładem drogowej agresji, powodującym duże zagrożenie w ruchu drogowym, zwłaszcza dla kierowców, którzy z drugiej strony wjechali na drogę w sposób prawidłowy, na zielonym świetle – wyjaśnia powody działań Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku.

Miejscowi stróże prawa wspierani byli przez kolegów z komendy wojewódzkiej, którzy rejestrowali wykroczenia obsługując tzw. ruchome stanowisko dowodzenia. Przez dwie godziny akcji odnotowano ponad dwadzieścia przypadków złamania przepisów. Takie zachowanie zagrożone mandatem w kwocie od 300 do 500 zł oraz sześcioma punktami karnymi. Jak dodają funkcjonariusze, prewencyjne działania w tamtym rejonie mają przybrać formę cyklicznych akcji.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter