Mstów

W czwartej edycji memoriału po raz kolejny zwyciężyła Laguna Mstów

fot. Urząd Gminy Mstów

Ponownie „Iskra” Mokrzesz uczciła pamięć Konrada Tyrasa, tragicznie zmarłego prezesa klubu. Także i tym razem w turnieju pierwsze miejsce na podium zajęła Laguna Mstów.

Mieszkaniec Mokrzeszy, a później również sołtys tej miejscowości Konrad Tyras zginął w wypadku samochodowym w sierpniu 2016 roku. Mając w pamięci jego zaangażowanie w sukcesy „Iskry”, zawodnicy i przyjaciele klubu od czterech lat organizują turnieje memoriałowe upamiętniającego jego osobę.

– Tegoroczna, czwarta odsłona rozpoczęła się od krótkiego przypomnienia postaci Konrada Tyrasa, po którym nastąpiła symboliczna minuta ciszy. W trakcie tego wyjątkowego momentu na widowni mokrzeskiego boiska zapłonęły race – relacjonuje Adam Jakubczak, były wójt Mstowa.

fot. Urząd Gminy Mstów

W wydarzeniu udział wzięło sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej znalazły się Iskra Mokrzesz, Mokrzeska Młodzież i Oldboys Zib-Bernat. W drugiej spotkali się piłkarze Laguny Mstów, Białej Gwiazdy Krasice i zawodnicy z Kusiąt.

– Do meczów półfinałowych awansowały Laguna Mstów i Oldboys Zib-Bernat oraz Iskra Mokrzesz i Laguna Mstów. W meczu o piąte miejsce Biała Gwiazda pokonała Mokrzeską Młodzież, a do wielkiego finału awansowały Laguna Mstów i Kusięta. Ostatecznie po raz drugi z rzędu po główne trofeum sięgnęli zawodnicy z Mstowa – informuje Jakubczak.

fot. Urząd Gminy Mstów

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter