fbpx

Kłomnice

W Garnku szykują uroczysty koncert symfoniczno-oratoryjny

fot. Fotolia

Wydarzenie, które z okazji 102. rocznicy śmierci Edwarda Reszke przygotowuje lokalna Fundacja im. Edwarda, Jana, Józefiny Reszków oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach, w tym roku wybrzmi 9 czerwca.

Wstęp na koncert, który tradycyjnie odbędzie się w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Garnku, oczywiście jest bezpłatny. Jego początek organizatorzy zaplanowali na godz. 18. Z racji, iż wspomniane przedsięwzięcie odbywa się w ramach obchodów Roku Moniuszkowskiego w programie nie mogło zabraknąć utworów tego wybitnego kompozytora.

– Melomani, którzy pojawią się w drugą niedzielę czerwca w kościele w Garnku wysłuchają „Bajkę – opowieść zimową” na orkiestrę symfoniczną Stanisława Moniuszki oraz jego dwa utwory z opery Halka. W programie koncertu znajdzie się również „Te Deum” Antonina Dvoraka – mówi Robert Kępa, prezes Fundacji im. Edwarda, Jana, Józefiny Reszków.

Pośród zaproszonych artystów będzie można usłyszeć sopranistkę Anitę Maszczyk, Leopolda Stawarza jako bas-baryton, Orkiestrę Symfoniczną i Chór Mieszany Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego, Chór Archikatedry i Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie „Basilica Cantans”, a także Chór Instytutu Muzyki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Całością pokieruje dyrygent Zygmunt Nitkiewicz.

Realizacja koncertu nie była by możliwa bez finansowego wsparcia urzędu marszałkowskiego, urzędu gminy oraz starostwa powiatowego. Patronat nad tym wydarzeniem objął metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter