fbpx

Mstów

W gminie działa punkt konsultacyjny dla osób z problemami

fot. Pixabay

Mieszkańcy, którzy dostrzegają problem z używaniem alkoholu lub innych substancji u siebie lub innych członków rodziny, mają możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy w Gminnym Punkcie Konsultacyjnym. Znajdująca się w siedzibie urzędu gminy placówka czynna jest dwa dni w miesiącu.

W punkcie świadczona jest pomoc psychologiczna oraz udzielane wsparcie dla osób uzależnionych od alkoholu czy substancji psychoaktywnych. Na pomoc mogą liczyć także członkowie ich najbliższego otoczenia oraz osoby doświadczające przemocy w rodzinie.

– Do zadań punktu należy w szczególności motywowanie osób uzależnionych i bliskich do podjęcia psychoterapii w placówkach leczenia uzależnienia, kierowanie do leczenia specjalistycznego oraz do skorzystania z pomocy grup samopomocowych. Udzielane jest również wsparcie osobom po zakończonym leczeniu odwykowym czy też informowanie o możliwościach powstrzymywania przemocy i pomocy w tym zakresie – wymieniają pracownicy urzędu gminy.

Porozmawiać z pełniącym w Gminnym Punkcie Konsultacyjnym dyżur psychologiem można w każdy pierwszy i trzeci piątek miesiąca w godz. od 8.30 do 11.30. Na wizytę można umówić się wybierając numer 507 256 596 lub poprzez pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mstowie dzwoniąc na 34 328 40 05 w. 46 lub 47.

– W sierpniu wyjątkowo punkt będzie czynny w pierwszy i czwarty piątek miesiąca – zastrzegają urzędnicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter