fbpx

Kamienica Polska

W gminie działa system powiadamiania SMS-owego. Może pomóc w obliczu zagrożeń

fot. Pixabay

Mieszkańcy Kamienicy Polskiej mają możliwość korzystania z esemesowego powiadamiania o zagrożeniach. By aktywować tę usługę wystarczy zarejestrować się na stronie urzędu.

Jak zapobiegać sytuacjom, w których brakuje dostatecznej wiedzy o zbliżających się niebezpieczeństwach? Na to pytanie już jakiś czas temu odpowiedzieli sobie lokalni urzędnicy. W konsekwencji gmina podjęła współpracę z firmą, która dostarcza samorządom gotowe rozwiązania bazujące na wysyłaniu krótkich wiadomości tekstowych bezpośrednio na telefon komórkowy.

System informuje nie tylko o zagrożeniach meteorologicznych czy hydrologicznych. Jest pomocny również w obliczu istotnych utrudnień i awarii. Jak przekonują pracownicy urzędu gminy, powiadamianie przez sms-y doskonale sprawdza się też jako źródło wiedzy o terminach zebrań sołeckich oraz lokalnych imprezach kulturalnych i sportowych.

By dołączyć do grona użytkowników wystarczy wejść na stronę urzędu gminy i zarejestrować się podając numer swojego telefonu. Korzystanie z tego udogodnienia jest całkowicie bezpłatne.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter