fbpx

Kłomnice

W gminie powstało kolejne miejsce dla starszych mieszkańców

fot. Urząd Gminy Kłomnice

Kolejny klub seniora otworzył swoje podwoje. Placówka mieści się na pierwszym piętrze strażnicy OSP Rzerzęczyce.

– Klub składa się z sali spotkań połączonej z nowocześnie wyposażoną kuchnią, sali do ćwiczeń fizycznych wraz z miejscem do odpoczynku oraz świetlicy ze stanowiskami komputerowymi – relacjonuje wójt Piotr Juszczyk.

Do wyposażonego w tyle co wyremontowane toalety, dostęp do sieci internetowej oraz telewizji cyfrowej obiekt, zakupiono mobilny schodołaz. Dzięki temu klub seniora jest również w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. Zarówno sama modernizacja wnętrz, jak i ich wyposażenie, w 80 proc. sfinansowane zostało ze środków pozyskanych przez urząd gminy z budżetu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

– Koszt inwestycji sięgnął prawie 188 tys. zł. Z tej kwoty 150 tys. zł stanowi pozyskana dotacja, a blisko 38 tys. zł to wkład własny gminy – dodaje Juszczyk, który wspólnie z miejscowymi samorządowcami dokonał niedawno jego uroczystego otwarcia.

Podczas tego wydarzenia, oprócz zwyczajowego przecięcia wstęgi, miała miejsce prezentacja klubu i występ pań z Koła Gospodyń Wiejskich Zdrowianki. Nie zabrakło życzeń owocnej działalności, gratulacji i podziękowań.

– Serdeczne podziękowania za ogrom pracy włożony w ten projekt należą się druhom z jednostki OSP w Rzerzęczycach oraz paniom z KGW Grusza. Dziękujemy również firmie @Alfanet za ufundowanie i zapewnienie dostępu do internetu oraz telewizji cyfrowej – podkreśla włodarz.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter