fbpx

Poczesna

W gminie ruszyła akcja pomocowa. Seniorzy telefonicznie mogą zamówić jedzenie i lekarstwa

fot. Pixabay

Osoby starsze, najbardziej zagrożone działaniem koronawirusa, mogą się teraz izolować bez obaw, że zabraknie im żywności lub medykamentów. W razie potrzeby mogą zadzwonić i zamówić potrzebne produkty z dostawą do domu.

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom starszych mieszkańców, miejscowi urzędnicy wpadli na pomysł, by namówić lokalnych sprzedawców do wspólnej akcji. Chodzi w niej o to, by ułatwić życie seniorom i umożliwić im dostarczanie bezpośrednio pod wskazany adres artykułów pierwszej potrzeby. Jak przekonuje wójt Krzysztof Ujma, to jeden z elementów wspólnych działań urzędu na rzecz społeczności w dobie kryzysu, z jakim przyszło nam się mierzyć.

– Właściciele bardzo chętnie zgodzili się pomóc – mówi. – Po tym, jak ogłosiliśmy listę sklepów, które przystąpiły do naszej akcji, zgłosili się także farmaceuci. Na chwilę obecną działa z nami dziewięć placówek handlowych i pięć aptek – cieszy się włodarz.

Zasady są proste. Wystarczy wykonać telefon (listę punktów publikujemy poniżej) i podać jakich produktów się potrzebuje. Sprzedawca przekaże dokładną kwotę, jaką trzeba będzie uregulować, skompletuje zamówienie, a następnie zakupy z paragonem zostaną dostarczone pod wskazany adres.

– To są małe odległości, praktycznie z każdej miejscowości. Także te zakupy szybko trafią do naszych mieszkańców. A myślę, że i nie tylko do naszych, ale i z sąsiednich gmin. By dotrzeć z informacją o takiej możliwości robienia zakupów prowadzimy promocję w internecie, jak i również wydrukowaliśmy ulotki, które kolportujemy w poszczególnych miejscowościach. Zależy nam, by wszyscy zainteresowani mieli te numery telefonów pod ręką – dodaje Krzysztof Ujma.

Jedna z aptek, Floris Alfa z Kolonii Poczesnej, jest w stanie dowieźć medykamenty bezpośrednio do domu klienta. W czterech pozostałych placówkach można złożyć telefoniczne zamówienie, ale o odbiór trzeba już zadbać we własnym zakresie.

– Każdy kto do nas zadzwoni może liczyć na to, że szybko skompletujemy niezbędne lekarstwa i umówimy się na konkretną godzinę. Leki będą czekać, aż ktoś po nie przyjedzie – deklaruje z kolei Lidia Zemła z punktu aptecznego, który działa w Korwinowie.

Jak przekonuje wójt, pracownicy urzędu gminy przygotowują też inne działania, ale póki co nie chce zdradzać szczegółów.

– Kiedy wszystko dopniemy na ostatni guzik, to będziemy o tym informować. Póki co ze swojej strony chciałem serdecznie podziękować wszystkim właścicielom sklepów i aptek z terenu naszej gminy, którzy przyłączyli się do tego przedsięwzięcia. Każdy kolejny podmiot, który też chciałby pomóc w ten sposób, jest oczywiście zawsze mile widziany – podkreśla.

Sklepy spożywcze

Bargły, ul. Śląska 168 – tel. 698 893 899
Brzeziny Kolonia, ul. Topolowa 20 – 509 470 706
Huta Stara A, ul. Tkacka 19 – tel. 733 372 779
Korwinów, ul. Ceramiczna 5A – tel. 721 209 223
Poczesna, ul. Strażacka 42 – tel. 510 170 680
Słowik, ul. Równoległa 79 – tel. 602 388 563
Wrzosowa, ul. Cementowa 3/2 – tel. 667 723 118
Wrzosowa, ul. Długa 24A – tel. 501 310 081
Wrzosowa, ul. Szkolna 12 – tel. 506 026 963

Apteki

Kolonia Poczesna, ul. Szkolna 3A – 794 417 731 (z dowozem)
Kolonia Poczesna, ul. Bociania Górka 8 – tel. 722 210 300 (bez dowozu)
Korwinów, ul. Okólna 22 – tel. 665 330 150 (bez dowozu)
Nierada, ul. Targowa 151 – tel. 34 321 29 49 (bez dowozu)
Wrzosowa, ul. Strażacka 27 – tel. 514 046 607 (bez dowozu)

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter