fbpx

Mstów

W kilku miejscowościach pojawiły się kolejne wiaty przystankowe. Poprawiają estetykę i ułatwiają orientację

fot. Urząd Gminy Mstów

Gmina stopniowo wymienia stare wiaty przystankowe na nowe, przygotowane według autorskiego projektu. Tyle co wysłużone „blaszaki” zastąpiono właśnie w Jaskrowie, Wancerzowie, Zawadzie, Mokrzeszy, Siedlcu i Latosówce.

– Pierwsza wiata przystankowa według nowego, ciekawego projektu, powstała w 2015 roku. Wspólnie z ówczesną radą gminy postanowiliśmy wówczas sukcesywnie wymieniać stare, blaszane wiaty przystankowe na nowe, będące sposobem promocji gminy i regionu – mówi wójt Tomasz Gęsiarz.

Na konstrukcjach, oprócz herbu gminy i nazwy miejscowości, znajdują się także ciekawe informacje historyczne, mapa okolicy oraz widok terenu „z lotu ptaka” wraz z oznaczeniem, gdzie akurat w danej chwili się znajdujemy. Dla turystów, zarówno tych rowerowych, jak i pieszych, stanowią duże ułatwienie.

Z deklaracji włodarza Mstowa wynika, że tutejszy samorząd dalej planuje wymieniać stare „blaszaki” na nowe.

– Z jednej strony, aby przestrzeń publiczna wyglądała jeszcze przyjaźniej, a osoby odwiedzające naszą gminę mogły jeszcze lepiej orientować się co do tego, gdzie w danej chwili się znajdują. Dostajemy wiele sygnałów, że to rozwiązanie jest bardzo przydatne – dodaje Tomasz Gęsiarz.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter