fbpx

Powiat kłobucki

W kłobuckim powstaną nowe ujęcia wody i odcinki kanalizacji

fot. Pixabay

Ujęcia wody, kanalizacja i przebudowa oczyszczalni. To zadania na najbliższe kilkanaście miesięcy, o których unijne wsparcie wystarały się trzy gminy z powiatu kłobuckiego. Chodzi o Przystajń, Popów i Panki.

Pieniądze pochodzić będą z unijnego Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pod koniec maja urząd marszałkowski podał listę projektów z województwa, które załapały się na wsparcie operacji z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Pośród trzydziestu dwóch zakwalifikowanych do dofinansowania przedsięwzięć cztery przypadają na powiat kłobucki.

Największa kwotowo dotacja powędruje do gminy Panki. Równe 2 mln zł z Unii ma przysłużyć się budowie ujęcia wody i stacji jej uzdatniania na ulicy Dworcowej, jak również realizację pierwszej części sieci sanitarnej w Konieczkach.

Poprawić zaopatrzenie w wodę chcę także Przystajń. W szczególności jej dostępność dla mieszkańców północnej części samorządu. Ma powstać zastępcza studnia, wraz z infrastrukturą towarzyszącą na ujęciu gminnym w Przystajni. Władze województwa na ten cel przyznały 254 tys. zł.

Obie wyżej wspomniane gminy zmodernizują z kolei wspólnie należącą do nich oczyszczalnię ścieków. Tamtejszy Związek Międzygminny ds. Ochrony Wód, który formalnie nią zarządza, pozyskał z PROWU-u 595 tys. zł.

Ponad 1,2 mln zł trafi na teren gminy Popów. Jej władze zamierzają stworzyć sieć sanitarną w miejscowości Więcki, konkretnie na ulicy Słonecznej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter