fbpx

Kłobuck

Budują Centrum Integracji i Aktywności Społecznej. Ma być gotowe w połowie września

fot. Urząd Miejski w Kłobucku

Trwa gruntowna modernizacja budynku przy ulicy Harcerskiej 4a. W odrestaurowanych pomieszczeniach powstanie Centrum Integracji i Aktywności Społecznej.

Wykonawcą przedsięwzięcia jest firma Batorex z Krzepic. Podpisana przez władze gminy na początku kwietnia umowa zakłada, że wszelkie prace budowlane, instalacyjne oraz wyposażenie obiektu zakończą się w połowie września. Uporządkowany ma być również przylegający teren. Inwestycja pochłonie 1,7 mln zł. Część tych środków pokryją fundusze unijne. Gmina pozyskała bowiem na ten projekt 663 tys. zł.

W efekcie przebudowy do użytku oddane zostanie 267 m2 powierzchni, na której prowadzona będzie działalność o charakterze edukacyjnym. Głównie z myślą o osobach bezrobotnych czy zagrożonych wykluczeniem społecznym i zawodowym. Staże i praktyki, jak również indywidualne programy zatrudnienia socjalnego mają zwiększać ich potencjał rozwojowy, podnosić kwalifikacje i kompetencje niezbędne na rynku pracy.

Jak podkreślają miejscy urzędnicy, ważnym elementem będzie również udzielanie uczestnikom wsparcia o charakterze terapeutycznym, które mają pomóc zdobycie praktycznych, „życiowych” umiejętności, ułatwiających rozwiązywanie problemów osobistych i rodzinnych, wzmacniających motywację do zmiany własnego losu i umożliwiających codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Newsletter

Poruszanie się wzdłuż DK 91 naraża życie i zdrowie. Wójt apeluje do parlamentarzystów o wsparcie

Kłomnice

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Jednostka OSP w Zawadzie ma już sto lat. Druhowie zapraszają do wspólnej zabawy

Kłomnice

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Newsletter