fbpx

Kłobuck

W Kłobucku powstanie basen z elementami aquaparku

fot. Urząd Miejski w Kłobucku

Magistrat zlecił przygotowanie projektu przebudowy odkrytego basenu z wodnym placem zabaw. Dokumentacja, którą wykona jedna z pracowni projektowych z Poznania kosztować będzie gminny budżet prawie 180 tys. zł i ma być gotowa w okolicy sierpnia.

O potrzebie wybudowania dużego obiektu rekreacyjnego w mieście mówi się od lat. Wszystko wskazuje na to, że w zarządzanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kłobucku miejscu, gdzie dwie dekady temu działał odkryty basen, powstanie nowoczesne kąpielisko.

Na początku miesiąca urzędnicy zaprezentowali wizualizację, która pokazuje jak taki obiekt mógłby wyglądać. Na przedstawionej koncepcji, obok niecki basenowej, znalazły się alejki, oczko wodne, plac zabaw i sporo przestrzeni do leżakowania.

Za element aquaparku w tej prezentacji uznać można z kolei dużą zjeżdżalnię. Z wiadomych względów miasto tej wielkości co Kłobuck nie może pozwolić sobie na wybudowanie klasycznego aquaparku, gdyż po prostu obiekt by na siebie nie zarobił. Jednak odkryty basen z bogatą infrastrukturą niewątpliwie pogodziłby oczekiwania mieszkańców z możliwościami gminnego budżetu.

Za kilka miesięcy okaże się jakie rozwiązania przedstawią projektanci, którym magistrat zlecił zadanie opracowania finalnej koncepcji.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter