fbpx

Kłobuck

W Kłobucku przez cztery weekendy będą uczyć jak projektować gry komputerowe

fot. Urząd Miejski w Kłobucku

Kłobuck, po Częstochowie i Lublinie, jest trzecim miastem w Polsce, gdzie realizowany jest pilotażowy program „Start w Gamedev”. To cykl nieodpłatnych warsztatów dla osób, które chcą dowiedzieć się jak projektować gry oraz wykorzystywać je w swoim biznesie.

Program realizowany będzie podczas czterech weekendowych zjazdów szkoleniowych. Osoby biorące w nich udział zgłębią tajniki pracy w gamedevie oraz nabędą praktyczne umiejętności w tworzeniu gier. Ostatnim etapem będą specjalne warsztaty dla wyselekcjonowanej grupy uczestników z gwiazdami polskiego gamedevu.

By zgłosić się do programu, należało odpowiedzieć na kilka pytań w formularzu rekrutacyjnym. Udział w szkoleniach „Start w Gamedev” mogła wziąć każda osoba, która jest zainteresowana tym, jak funkcjonuje ta branża w Polsce oraz jak wykorzystywać mechaniki gier w biznesie. Oficjalnie program wystartował 29 października podczas inauguracyjnej konferencji, która miała miejsce w urzędzie miejskim.

– Oprócz młodzieży z liceów z Kłobucka i Krzepic, która zgłosiła swój akces do projektu, w spotkaniu wziął udział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Szymon Giżyński, dyrektor Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych Mikołaj Turowski, wicewojewoda śląski Robert Magdziarz oraz burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski – informują pracownicy magistratu.

Na co mogą liczyć uczestnicy tych zajęć? Jak tłumaczą organizatorzy całego przedsięwzięcia, przede wszystkim na ponad sześćdziesiąt godzin praktycznych szkoleń w formie wykładów, ćwiczeń i symulacji.

– Uczestnicy przejdą pełny cykl tworzenia własnego produktu od analizy otoczenia i zaprojektowania założeń gry, stworzenie jej modelu oraz zaplanowanie promocji i założeń modelu biznesowego. Wgląd w całościowy proces tworzenia gier da z kolei pełne podstawy do dalszego samodzielnego działania, dzięki czemu będzie można zyskać niezależność na rynku pracy. Ponadto zdobyte umiejętności zostaną potwierdzone certyfikatem – przekonują.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter