fbpx

Kłomnice

W Kłomnicach zapachniało choinką. Było świątecznie, kulturalnie i tłumnie

fot. Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy tłumnie odwiedzili mieszkańcy, jak i goście z okolicznych gmin. Wydarzenie bogate było nie tylko smacznymi potrawami, ale również ofertą kulturalną.

W miejscowej hali sportowej pojawiło się tego dnia ponad czterdziestu wystawców. Nie zabrakło typowo lokalnych produktów, w tym oczywiście pszczelego miodu, a myśliwi raczyli wyrobami wędliniarskimi. Dominowało rękodzieło, stroiki, szydełkowe obrusy i serwety, kartki okolicznościowe, witraże i wyroby gipsowe. Słowem – wszystko, co tworzy niepowtarzalną, bożonarodzeniową atmosferę.

Na wysokości zadania stanęły panie z kół gospodyń wiejskich ze Zdrowej, Skrzydlowa, Garnka, Kłomnic oraz Rzerzęczyc. Ich kulinarne wytwory, i pięknie udekorowane stoły, nie tylko cieszyły oko, ale i podniebienia. Każdy mógł spróbować wigilijnych specjałów, poświęconych wcześniej przez ks. proboszcza Mirosława Torunia. Wieczorem ugoszczono z kolei gulaszem z dziczyzny z kminem rzymskim w wykonaniu mistrza kuchni staropolskiej.

Tego dnia swój finał miał również konkurs „Anioły i Pierniki”. Nagrodzono aż osiemdziesiąt trzy prace wykonane przez uczniów z terenu powiatu.

Jarmarkową niedzielę umilały występy najlepszych rodzimych zespołów i grup artystycznych. Przewinęło się ich przez scenę kilkanaście. Na muzyczne zwieńczenie wieczoru przygotowano koncert Orkiestry Dętej OSP Kłomnice oraz Mażoretek Fanaberia, które z okazji swojego pięciolecia mogły zdmuchnąć świeczki z urodzinowego tortu.

– Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy swą obecnością uświetnili ten dzień. A szczególnie osobom aktywnie zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia – pracownikom GOK-u, naszym wspaniałym grupom artystycznym, paniom z kół gospodyń wiejskich, wystawcom, strażakom i oczywiście licznemu gronu sponsorów – mówi wójt Piotr Juszczyk. – Była to świetna okazja, by w tak znakomitym gronie poczuć wspólnie atmosferę nadchodzących świąt, a jednocześnie zaprezentować i promować to, czym gmina może się pochwalić i z czego jest dumna – dodaje.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter