fbpx

Konopiska

W Konopiskach wybudują dom dla seniorów

fot. Urząd Gminy Konopiska

Spółka Tiger-Bud z Lublińca prowadzi intensywne prace budowlane w rejonie ulicy Częstochowskiej w Konopiskach. To tam powstanie budynek dziennego pobytu dla seniorów. Termin realizacji inwestycji przewidziany jest na maj 2024 roku.

Obiekt przeznaczony będzie dla osób starszych, które z powodu wieku, choroby czy też niepełnosprawności wymagają częściowej opieki.

– W placówce realizowane będą różnego rodzaju zajęcia, mające na celu utrzymanie seniorów w jak najlepszej kondycji psychofizycznej – informuje Ewa Stefanowska-Lasoń z urzędu gminy.

Parter budynku będzie pełnił funkcję rekreacyjno-edukacyjną. Podopieczni skorzystają tam z ogólnodostępnego pomieszczenia z aneksem kuchennym, sali ćwiczeń ruchowych z osobnym magazynem sprzętu, a także pokoju pielęgniarskiego i gabinetu terapii indywidualnej. Oczywiście nie zabraknie też szatni oraz wydzielonych toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.

– Z kolei salę ćwiczeń ruchowych z ogrodem połączy taras – dodaje Stefanowska-Lasoń.

Na piętrze, oprócz pomieszczeń rekreacyjno-edukacyjnych, znajdą się strefy administracyjne i techniczne. W planach przewidziany jest pokój wyciszenia, sala klubowa z aneksem kuchennym i osobnym magazynem sprzętu. W projekcie budowlanym przewidziano też miejsce na pokój biurowy, pomieszczenia gospodarcze i, podobnie jak na parterze, wc przystosowane dla niepełnosprawnych.

Na wspomnianą inwestycje urząd gminy pozyskał dofinansowanie w kwocie blisko 2,1 mln zł. Środki pochodzą z pieniędzy podatników rozdysponowanych w ramach tzw. Polskiego Ładu. Koszt całego zadania sięgnie prawie 3,9 mln zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter