fbpx

Blachownia

W miejscu dawnej Sahary powstanie wielofunkcyjny kompleks sportowy

fot. Pixabay

W Blachowni wystartowała kolejna inwestycja. Za prawie 2,5 mln zł wybudowane zostaną dwa boiska, które wyposażone zostaną w systemy nawadniania i oświetlenia oraz niezbędny osprzęt wraz z elementami małej architektury.

Na to zadanie gmina pozyskała aż 1,2 mln zł dofinansowania z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Właśnie rozpoczął się pierwszy etap prac budowlanych. Jak przekonują urzędnicy, ten architektonicznie zdegradowany obszar, finalnie zyska całkowicie inne oblicze.

Inwestycja obejmie swoim zakresem wykonanie boiska do piłki nożnej o wymiarach 104 x 66 metrów z trawy hybrydowej. To połączenie nawierzchni wykonanej z trawy naturalnej z jej syntetycznym odpowiednikiem w postaci wykładziny.

– Zainstalowany zostanie tam system automatycznego nawadniania. Pojawi się również nowoczesne i energooszczędne sztuczne oświetlenie. W sumie stanie osiem słupów i opraw oświetleniowych typu LED – wymienia Paulina Głuszko z urzędu miasta.

Drugie boisko, o powierzchni sięgającej łącznie 1,1 tys. m², będzie miało wielofunkcyjny charakter, a jego nawierzchnia wykonana będzie z poliuretanu. Oba obiekty zyskają niezbędne wyposażenie w postaci bramek, siatek i piłkochwytów.

– Wykonawca zadba też o stworzenie traktów pieszych z miału bazaltowego oraz wyposaży kompleks w ławki, kosze i stojaki rowerowe – dodaje Paulina Głuszko.

Modernizację Sahary realizuje spółka Tamex, która od kilkunastu lat projektuje, buduje i wyposaża obiekty sportowe. Firma może pochwalić się realizacją ponad tysiąca inwestycji w infrastrukturę rekreacyjną. Do najbardziej prestiżowych obiektów jakie budował Tamex należy choćby Stadion Śląski w Chorzowie, stadion Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, lekkoatletyczny w Bydgoszczy czy kompleksy Centralnych Ośrodków Sportu w Spale i Zakopanem.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter