fbpx

Powiat częstochowski

W miesiąc zebrali kwotę potrzebną na pierwszą immunoterapię. Zamierzają kontynuować zbiórkę

fot. Materiały organizatora zbiórki

Grupa nauczycieli zaangażowała się w akcję pomocy na rzecz swojej koleżanki walczącej z rakiem. Tak skutecznie promowali całe przedsięwzięcie na facebook’u, że w cztery tygodnie udało się uzbierać 20 tys. zł. Nie zamierzają na tym poprzestać i chcą pomagać dalej, gdyż jak podkreślają, walka z nowotworem to długa droga.

O sprawie pisaliśmy miesiąc temu. Najpierw chcąc ratować życie i zdrowie Izabeli Matczak, jej córka w znanym serwisie zrzutka.pl założyła zbiórkę. Następnie w akcję pomocy koleżance w potrzebie włączyło się grono pedagogiczne z placówki, w której od lat pani Iza pracuje jako oligofrenopedagog. W popularnym serwisie społecznościowym powstała strona „Pomagamy Izie”, by poprzez licytacje różnych przedmiotów pomóc w zebraniu 20 tys. zł na leczenie przerzutowego guza mózgu.

Koleżanki z Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka w Częstochowie w całą sprawę zaangażowały spore grono indywidualnych darczyńców oraz lokalne media. Wspólne działanie przełożyło się na sukces całego przedsięwzięcia. Krótki czas, w jakim zebrano potrzebną kwotę, zaskoczył same organizatorki.

– To niesamowity sukces w tak krótkim czasie uzbierać potrzebną kwotę, aczkolwiek mamy świadomość, że w perspektywie całej terapii jest to kropla w morzu – mówi Anna Wrońska, która pracuje razem z Izabelą Matczak. – Cieszymy się, że Iza dostała nadzieję. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni reakcją wszystkich tych wspaniałych ludzi, którzy nie są obojętni na drugiego człowieka w potrzebie. Każdy pomaga na miarę swoich możliwości i to jest niezwykłe i pięknie – dodaje.

W podobnym tonie wypowiada się Izabela Tokarczyk, która założyła profil „Pomagamy Izie”.

– Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości czy warto pomagać, działać i walczyć o tych, na których nam zależy to teraz już nie powinien mieć złudzeń. Jeśli tylko się chce, to wszystko można. Mamy zebrane 20 tys. zł, ale nie zatrzymujemy się. Nadal będziemy pomagać, bo Izie potrzeba o wiele więcej środków na leczenie – przekonuje.

Panie zamierzają dalej prowadzić licytacje na facebook’u. By odnaleźć wspomnianą stronę w serwisie wystarczy wpisać frazę „Pomagamy Izie” lub wejść tutaj. W każdej chwili można też dokonać wpłaty w portalu zrzutka.pl.

– Świadomość, że Iza nie została pozostawiona sama w chorobie, daje jej ogromną siłę i nadzieję. Jest wszystkim bardzo wdzięczna za okazaną pomoc i wsparcie. Mamy świadomość, że to początek drogi, ale z tyloma życzliwymi ludźmi wiemy, że Iza da radę – mówi Anna Pala, jej najbliższa przyjaciółka.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter