fbpx

Mstów

W Mstowie gościli Tadeusza Woźniaka. A będą wkrótce Laskowik i Poniedzielski

fot. Urząd Gminy Mstów

Gościem noworocznego koncertu na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie był w tym roku Tadeusz Woźniak, muzyk i kompozytor, legendarny już bard, którego bogaty dorobek zachwyca przede wszystkim utworem „Zegarmistrz światła”. To właśnie jego wykonaniem zdobył w 1972 roku główną nagrodę na 10. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Artysta koncertuje najczęściej w rodzinnym składzie. Podobnie było w Mstowie, gdzie wokalnie wspomagała go żona Jolanta Majchrzak, akompaniując również na klawiszach, a na skrzypcach udzielał się syn.

– Tadeusz Woźniak to postać szczególna w świecie muzyki i sztuki. Artysta tworzy muzykę do tekstów polskich poetów oraz młodych twórców. Charakterystyczna barwa głosu, akompaniament gitary, skrzypiec czy innych instrumentów klasycznych – to obraz określający tego piosenkarza i kompozytora. Cały czar twórczości i osobowości Tadeusza Woźniaka można było podziwiać podczas koncertu w Mstowie. Wyśpiewane zostały wszystkie znane przeboje, przeplatane komentarzami artystów – mówi Krzysztof Drynda, szef miejscowego ośrodka kultury.

Jak zaznaczył dyrektor GOK-u, Woźniak wykonał również utwory z tekstami Andrzeja Poniedzielskiego, który z kolei będzie gościł w mstowskich progach podczas koncertu walentynkowego, już 14 lutego.

Spragnieni kultury będą mogli jeszcze w międzyczasie sprawdzić sceniczne umiejętności Zenona Laskowika, twórcy słynnego przed laty kabaretu „Tey”. Występ ten odbędzie się w niedzielne popołudnie 26 stycznia. Start zaplanowano na godz. 17. Satyryk zaprezentuje program „Spotkanie kolesiów”, a towarzyszyć mu będą Jacek Fedorowicz, Grzegorz Tomczak i Michał Ruksza.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter