fbpx

Konopiska

W najbliższą niedzielę znów zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

fot. Łukasz Widziszowski

31 stycznia odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznej zbiórki zbierane będą środki dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Jak co roku, w to charytatywne przedsięwzięcie, włączą się także mieszkańcy gminy Konopiska. Tym razem jednak, ze względu na trwające obostrzenia sanitarne, tegoroczna edycja przybierze inny charakter.

– W bieżącym roku przenosimy się do internetu, aby rozpocząć licytacje przedmiotów przekazanych przez darczyńców oraz sztab główny WOŚP – informuje Olga Muc z Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Konopiskach.

Każdy może wziąć udział w licytacjach, które dostępne są tutaj. Jak podkreśla Olga Muc, te z kolei są na bieżąco uzupełniane przez pracowników GCKiR o nowe przedmioty. Można również dokonywać bezpośrednich wpłat do eSkarbonki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hutkach, którą można znaleźć tutajDla osób, które wolą tradycyjną formułę i chcą wrzucić pieniądze do puszki, mogą to uczynić choćby w markecie przy ulicy Opolskiej w Konopiskach.

– Podczas niedzielnego finału na terenie naszej gminy będą także kwestować uczniowie oraz absolwenci gminnych szkół – dodaje Muc.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter