fbpx

Miedźno

W najnowszym rankingu „Rzeczpospolitej” gmina notuje potężny skok

fot. Materiały organizatora rankingu

Gmina Miedźno znalazła się w pierwszej pięćdziesiątce najlepiej zarządzanych gmin wiejskich w Polsce. O ile w ubiegłorocznym Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” zajęła 221. miejsce, o tyle w najnowszej edycji ulokowała się na 49. pozycji spośród 1533 samorządów w ocenianej kategorii.

To najlepszy wynik z grona wszystkich gmin subregionu północnego. Tuż za miejscowym samorządem uplasowała się Poczesna (50. miejsce), Konopiska (93. miejsce) i Mykanów (94. miejsce).

Przygotowywany od siedemnastu lat Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” uznawany jest za jedno z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych przedsięwzięć tego typu w kraju. Cechuje go rzetelna ocena dokonań lokalnych władz. Pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

Zasady rankingu ustala niezależna kapituła, której przewodniczy prof. Jerzy Buzek, niegdyś premier i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, od kilku kadencji europarlamentarzysta. W skład wspomnianej kapituły wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych, pozarządowych, władz publicznych oraz oczywiście przedstawiciele redakcji „Rzeczpospolitej”.

Źródłem danych, jakie wykorzystuje się do przygotowania wspomnianego rankingu, są publicznie dostępne bazy danych Głównego Urzędu Statystycznego, Ministerstwa Finansów oraz informacje podane przez samorządy w specjalnej e-ankiecie.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter