fbpx

Blachownia

W ostatnią niedzielę lipca odbędzie się kolejna edycja dużej imprezy triathlonowej

fot. Pixabay

Elemental Tri Series to wydarzenie, które ma na celu upowszechnianie triathlonu jako wszechstronnej formy ruchu, promocję Blachowni, a także propagowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród mieszkańców gminy.

By wziąć udział w zawodach konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Zgłaszać można się przez stronę organizatorów, a w dniu startu także za pośrednictwem biura zawodów.

– O ile pozostaną wolne miejsca, bowiem na każdym z dystansów jakie będzie trzeba pokonać obowiązują limity uczestników. Dlatego najlepiej nie czekać ze zgłoszeniem do samego końca – mówi Sylwia Szymańska, burmistrz Blachowni.

W konkurencji na dystansie olimpijskim udział będzie mogło wziąć czterystu zawodników, o setkę mniej na dystansie sprinterskim i maksymalnie sto osób na supersprinterskim. W przypadku gdy chętnych będzie więcej, kolejne osoby, które chciałyby wziąć udział w Elemental Tri Series najpierw wylądują na liście rezerwowej.

– Przy przenoszeniu z listy rezerwowej na listę startową obowiązuje kolejność zgłoszenia się zawodników na listę rezerwową – informują organizatorzy turnieju.

W przypadku dystansu olimpijskiego zawodnicy będą musieli przepłynąć półtora kilometra, przejechać na rowerze czterdzieści i przebiec kolejne dziesięć kilometrów. Dystans sprinterski to z kolei konieczność pokonania odpowiednio siedemset pięćdziesiąt metrów w wodzie, dwudziestu kilometrów na dwóch kółkach i pięciu biegiem. Natomiast jeśli chodzi o dystans supersprinterski, to w tym przypadku do przepłynięcia chętni będą mieli czterysta metrów, dziesięć kilometrów do przejechania i 2,5 kilometra do przebiegnięcia.

W ramach zawodów rozegrane zostaną też sztafety triathlonowe na dystansie olimpijskim. W wyścigu sztafetowym mogą brać udział trzyosobowe zespoły.

Pierwszych trzech zawodników i pierwsze trzy zawodniczki, w każdej z kategorii, otrzyma pamiątkowe statuetki. Podobnie jeśli chodzi o trzy najlepsze sztafety w rywalizacji zespołów trzyosobowych. W przypadku uczestników dystansu sprinterskiego wypłacone zostaną nagrody pieniężne. Każdy zawodnik, który ukończy Elemental Tri Series otrzyma także okolicznościowy medal.

Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć na stronie zawodów, która jest dostępna tutaj.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter