fbpx

Mstów

W pandemii miejscowy GOK i biblioteka stawiają na działalność w internecie

fot. Shutterstock

Mstowscy animatorzy kultury do sieci przenoszą już nie tylko naukę gry na instrumentach, ale i zajęcia z technik plastycznych. Gruntownej informatyzacji poddają także bibliotekę. Konieczność oparcia realizowanych przedsięwzięć o nowe technologie wymusiła trudna sytuacja epidemiologiczna.

Jak podkreśla Krzysztof Drynda, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie oraz tamtejszej biblioteki, osoby odpowiedzialne za pracownię plastyczną mają za sobą kilkadziesiąt godzin pracy poświęconej przygotowaniom materiałów instruktażowych. Dzięki ich zaangażowaniu, siedząc przed komputerem będzie można uczyć się różnych technik plastycznych. Skorzystają także osoby, które chcą brać udział w zajęciach z nauki na gitarze czy pianinie. W jaki sposób?

– Przy wykorzystaniu programów do teletransmisji, dzięki którym uczestnicy zajęć łączą się wirtualnie z danym instruktorem – informuje Drynda.

Z jego relacji wynika, iż GOK planuje także organizację większej ilości koncertów online. Do tego najbliższego, podczas którego zaprezentowana zostanie paleta najbardziej znanych kolęd, trwają już przygotowania. Przy akompaniamencie zespołu muzycznego zaśpiewa je młodzież z terenu gminy. Całość będzie można obejrzeć i wysłuchać na YouTube’owym kanale GOK-u.

– Kolejnym twórczym projektem jest stworzenie osobnego miejsca do nagrań muzycznych, lektorskich, video i zajęć edukacyjnych. To profesjonalne zaplecze, odpowiednio zaadaptowane akustycznie, pozwoli na realizację kolejnych projektów muzycznych – dodaje dyrektor.

Krzysztof Drynda, który na co dzień kieruje również Biblioteką Gminną w Mstowie, kładzie w ostatnim czasie szczególny nacisk na szerokozakrojoną komputeryzację tej placówki. Już została ona wyposażona w profesjonalną ladę biblioteczną oraz niezbędny sprzęt. W kolejnym etapie, niedługo po nowym roku, karty papierowe zastąpią te elektroniczne.

Już teraz jednak czytelnicy siedząc wygodnie w domu przed komputerem mogą przeglądać zasoby biblioteki i jej filii. Wszystkie zakupione książki są katalogowane poprzez wpisanie ich do bazy internetowej. By dowiedzieć się, jakie nowości trafiają na regały wystarczy wejść na stronę mstow-bg.sowa.pl.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter