fbpx

Koniecpol

W podatkach bez zmian. Nie będzie podwyżki

fot. Pxhere

Samorząd Koniecpola nie planuje podnosić podatków i innych opłat lokalnych w przyszłym roku. Takie informacje przekazał 25 listopada burmistrz Ryszard Suliga.

Podatki, które mieszkańcy gminy zobowiązani są wnosić do gminnej kasy, pozostaną w przyszłym roku na poziomach, które obowiązują obecnie. Co więcej, urząd nie planuje również dokonywać zmian opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Te w Koniecpolu są jednymi z najniższych w całym regionie.

– Gospodarka finansowa i inwestycyjna są na dobrym i bezpiecznym poziomie. Świadczy o tym decyzja Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach, która bez żadnych zastrzeżeń wydała opinię o wykonaniu budżetu za pierwsze półrocze tego roku. Dobry stan budżetu pozwolił nam nie podnosić stawek podatkowych – podkreślił burmistrz Ryszard Suliga. – Mamy nadzieję, że sytuacja finansowa w dalszym ciągu będzie korzystna. Pomimo że dostrzegamy zagrożenia wynikające z rosnącej inflacji, to liczymy, iż nie wpłynie to niekorzystnie na system wydatkowania pieniędzy na inwestycje czy wydatki bieżące – dodawał na ostatniej sesji rady miejskiej.

Jak podnosił włodarz, samorządowcy obserwują rosnące w niesamowitym tempie stawki opłat na wysypiskach za zagospodarowanie odpadów. Największe wzrosty i koszty w tym aspekcie dotyczą strumienia bioodpadów. Władze gminy, wspólnie z zarządem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Koniecpolu, znalazły jednak na tę sytuację remedium. By zneutralizować rosnące koszty i co się z tym wiąże, by nie zwiększać opłat za śmieci dla mieszkańców, podjęto decyzję, że lokalna firma komunalna opracuje i wdroży system zagospodarowania odpadów zielonych we własnym zakresie.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter