fbpx

Ekologia w powiecie

W regionie powstaną kolejne zielone pracownie

fot. Urząd Gminy Mstów

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął z początkiem maja dziesiątą edycję konkursu „Zielona Pracownia”. Wśród laureatów działania znalazło się siedem gmin z powiatów częstochowskiego i kłobuckiego.

W całym województwie, w klasach od czwartych do ósmych szkół podstawowych oraz w szkołach średnich, powstanie w tym roku siedemdziesiąt kolejnych przestrzeni edukacyjnych do nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych.

Zainteresowanie konkursem, jak zresztą każdego roku, było bardzo duże. Zwycięzców wyłoniono spośród stu czterdziestu aplikacji. Łączna suma dofinansowania wszystkich pracowni wyniesie prawie 3,5 mln zł. Maksymalna kwota dotacji to 48 tys. zł.

– Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w szkołach województwa śląskiego powstało już sześćset dziewięć ekopracowni, na łączną kwotę dofinansowania przekraczającą 26 mln zł. Każda kolejna edycja konkursu prezentuje coraz lepszy poziom składanych projektów, a szkoły wymieniają się doświadczeniami i dobrymi praktykami z ubiegłorocznymi laureatami – podkreślają przedstawiciele Funduszu.

Do kogo w tym roku w regionie trafią pieniądze na nowe klasy? W powiecie częstochowskim są nimi szkoły podstawowe w Blachowni, Lusławicach (gmina Janów), w Lgocie Małej (gmina Kruszyna) oraz Mykanowie. W powiecie kłobuckim natomiast już niedługo w nowoczesnych klasach uczyć się będą uczniowie z Łobodna (gmina Kłobuck), Liniowa (gmina Lipie) i Borowem (gmina Wręczyca Wielka).

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter