fbpx

Mstów

W Zawadzie powstanie drugie kameralne osiedle. Na sprzedaż jest kilkanaście działek

fot. Pixabay

Gmina przygotowała na sprzedaż trzynaście działek budowlanych w miejscowości Zawada. Przetarg, podczas którego planuje ich zbycie, odbędzie się 28 listopada. Ich cena wywoławcza sięga 49 zł netto za m².

Jak informują urzędnicy, działki posiadają regularny, foremny kształt. W ich bezpośrednim sąsiedztwie – wzdłuż ulicy Głównej w Zawadzie – znajduje się Malinowe Osiedle, a nieco dalej rozproszona zabudowa mieszkaniowa. Najbliższe otoczenie z kolei stanowią tereny rolne i leśne.

W zasięgu nieruchomości przebiega zarówno sieć wodociągowa, jak i energetyczna. Działki oddalone są około półtora kilometra od prowadzącej z Częstochowy przez Mstów, w kierunku Św. Anny i Koniecpola drogi wojewódzkiej i około cztery kilometry od centrum Mstowa.

– W bliskim otoczeniu nieruchomości znajduje się teren kopalni piachu Zawada, na którym częściowo zlokalizowany jest zbiornik wodny, wykorzystywany jako łowisko wędkarskie – dodają pracownicy urzędu gminy.

Malinowe Osiedle II, które powstanie w tym miejscu skupi trzynaście nieruchomości o powierzchni działek od 819 do 1032 m². Warunkiem niezbędnym do tego, by wziąć udział w przygotowywanym przetargu jest konieczność wpłacenia wadium w wysokości 10 proc. ceny wywoławczej. Zainteresowani mają na to czas najpóźniej do 23 listopada.

Sam przetarg zaplanowano na 28 listopada na godz. 10. Wszelkich dodatkowych informacji udzielą urzędnicy osobiście w siedzibie urzędu gminy lub telefonicznie pod numerem 34 328 40 05 wew. 40.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter