fbpx

Poczesna

Wakacyjne porządki sołeckie. To nie tylko konserwacja i wymiana małej architektury, ale i większe zadania

fot. Urząd Gminy Poczesna

Lipiec upłynął w gminie pod znakiem zaawansowanych prac porządkowych w poszczególnych miejscowościach. W ramach funduszu sołeckiego pracownicy lokalnej administracji zlecili szereg działań w Hucie Starej A, Korwinowie, Nowej Wsi oraz we Wrzosowej.

– W Hucie Starej A wykonano konserwację i czyszczenie rowu melioracyjnego odchodzącego od ulicy Pszennej w kierunku DK91, oraz rowu przydrożnego zlokalizowanego pomiędzy Pszenną a Rolniczą. Jednocześnie wzmocniono skarpy rowu przydrożnego przy ulicy Pszennej poprzez wyłożenie go ażurami i rynienkami – relacjonuje Renata Kowalczyk-Hamara z referatu inwestycji i zamówień publicznych urzędu gminy.

We wspomnianej miejscowości pojawiły się też dwie wiaty przystankowe. Jedna mieści się przy wspomnianej ulicy Pszennej, druga zaś przy ulicy Tkackiej. Dodatkowo, na rondzie, zamontowano skrzynkę elektryczną. Jak przekonują urzędnicy, dzięki niej podczas okolicznościowych uroczystości ich organizatorzy będą mieli łatwiejszy niż do tej pory dostęp do prądu.

W Korwinowie natomiast pracownicy techniczni urzędu zdemontowali stare ławki na placu zabaw zlokalizowanym przy skrzyżowaniu ulic Ceramicznej i Okólnej. Z pomocą wynajętego operatora koparki usunęli przy okazji betonowe elementy. Po wyrównaniu terenu oraz jego uporządkowaniu mają tam zostać zamontowane nowe ławki zakupione z funduszu sołeckiego.

– W bieżącym roku w ramach wspomnianych środków finansowych przy altance został zamontowany również stojak na rowery oraz kosz na śmieci. Została poszerzona ulica Podmokła w celu lepszego dojazdu do posesji oraz ułatwiająca wjazd i wyjazd służbom ratowniczym. Zabezpieczyliśmy także środki na utrzymanie porządku i czystości, w tym terenów zielonych w sołectwie – dodaje Kowalczyk-Hamara.

Prace porządkowe nie ominęły też i Nowej Wsi. Tam z kolei wykoszono, udrożniono oraz poddano konserwacji rów i przepusty w pobliżu bloków mieszkalnych przy ulicy Kopalnianej.

– Teren jest przygotowywany pod wykonanie kolejnego zadania finansowanego z naszego budżetu w ramach funduszu sołeckiego. Jeśli chodzi natomiast o Wrzosową, to w tym sołectwie prowadzone są prace porządkowe przy ulicy Strażackiej – nadmienia urzędniczka.

Mają one na celu poprawę estetyki przestrzeni publicznej, a zakres przewidzianych robót obejmuje wymianę starych, spękanych obrzeży i płyt chodnikowych na nowe. Efektem podjętych działań ma być poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszego.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter