fbpx

Mstów

Weszły do studia i nagrały kawałek o swojej okolicy

fot. Pixabay

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Mstowianki” stworzyły utwór „Moja okolica”. – To produkcja muzyczna z gatunku nowoczesnej elektroniki – mówi Krzysztof Drynda, jej pomysłodawca.

Jak przekonuje dyrektor miejscowego GOK-u, w stworzonej piosence chciał połączyć tradycyjne wykonanie z nowoczesnym brzmieniem. Przy okazji pokazać też nieco inne oblicze sztuki ludowej. Słowa do znanej melodii napisała Weronika Marchewka z mstowskiego KGW Mstów, za akordeonem zasiadł Walenty Mazur, natomiast realizacją dźwięku i aranżacją całości utworu zajął się osobiście Krzysztof Drynda. Produkcja zrealizowana została w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie oraz w jednym z częstochowskich studiów nagrań.

fot. Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie

– Nowością był fakt, iż każda z pań nagrywała osobno, co pozwoliło uzyskać większy wpływ na brzmienie nagrywanych wokali. W procesie twórczym zastosowano nowoczesne brzmienia syntezatora analogowego i kultowej maszyny perkusyjnej. Połączenie śpiewu ludowego z brzmieniem instrumentów elektronicznych stworzyło piosenkę, która z powodzeniem może stać się przebojem – mówi Drynda.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie zachęca także wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie związanym z kręceniem klipu do wspomnianego utworu.

– Najciekawsze kilku lub kilkunastosekundowe ujęcia dotyczące Mstowa nakręcone smartfonem zostaną użyte w produkcji teledysku – obiecuje.

By odsłuchać czy ściągnąć sobie „Moją okolicę” wystarczy wejść tutaj.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter