fbpx

Kłomnice

Wiceminister od aktywów państwowych odwiedził Kłomnice

fot. Piotr Biernacki

Janusz Kowalski, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, zawitał w miniony piątek do gminy. Podczas spotkania z jej władzami omówił między innymi kwestię zmian w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku. Wiceminister zadeklarował również swoje wsparcie dla realizacji rządowych inwestycji na rzecz tutejszego samorządu.

Kowalski w Kłomnicach pojawił się na zaproszenie Moniki Fajer, szefowej częstochowskich struktur Solidarnej Polski. Wójt Piotr Juszczyk przedstawił gościowi szereg tematów, z którymi zmaga się jego administracja.

Omówiono główne problemy związane z transportem publicznym w kontekście trudnej sytuacji finansowej częstochowskiego PKS-u. Poruszono także tematykę związaną z funkcjonowaniem systemu gospodarki odpadami w gminie, jak i również sporo uwagi podczas spotkania zajęła też konieczność przebudowy DK91 i budowy obwodnicy Kłomnic.

– Poruszyliśmy szereg tematów dotyczących lokalnej problematyki, a także omówiliśmy szczegóły potencjalnej współpracy, między innymi w zakresie możliwości pozyskiwania na rzecz gminy środków finansowych. Minister zadeklarował wolę konkretnej pomocy. Każde takie spotkanie z przedstawicielami szczebla rządowego otwiera nowe perspektywy działania, dlatego cieszę się, że mieliśmy możliwość rozmowy – mówi wójt Piotr Juszczyk.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter