fbpx

Konopiska

Wiceprezes PKOl-u: Konopiska to świetne miejsce na mistrzostwa

fot. Ewa Stefanowska-Lasoń/Urząd Gminy Konopiska

Ponad dwie setki szermierzy spotkało się w Konopiskach, by wziąć udział w rywalizacji rozgrywanej w ramach Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików w Szpadzie.

Organizatorzy tego wydarzenia przekonują, że mistrzostwa stanowią jedną z najbardziej prestiżowych imprez w kraju dla najmłodszych miłośników białej broni. Turniej już na stałe zagościł w Konopiskach, wydatnie przyczyniając się tym samym do promocji gminy.

– Nie będę wielkim odkrywcą, Konopiska to świetne miejsce na mistrzostwa. Włodarze, jak co roku, otaczają przybyłych tu zawodników, trenerów i działaczy wyjątkową życzliwością – podkreślał Adam Konopka, honorowy prezes Polskiego Związku Szermierczego oraz wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jak podkreśla trener z WLKS Kmicic Częstochowa Andrzej Zaguła, w turnieju indywidualnym chłopców trudno było wytypować faworyta zmagań.

– Ostatecznie tytuł krajowego mistrza wywalczył Jakub Żygadło z Olimpu Lublin. Na drugim stopniu podium uplasował się Roch Kuśmierz z Warszawianki, z kolei brązowe medale zawisły na szyjach Witolda Kapinosa z PTG Sokoła 1893 Mielec oraz Krzysztofa Sadowego z Warszawianki – dodaje.

Reprezentanci gospodarzy, częstochowskiego WLKS-u Kmicic uplasowali się tym razem dalej. Kamil Szacior zajął czternaste miejsce, Dominik Kalota – dwudzieste piąte, Piotr Nalepa – czterdzieste drugie, Michał Mrowiec – pięćdziesiąte piąte, Jakub Jaworskim – sześćdziesiąte drugie, Michał Konstanciak – sześćdziesiąte szóste, Filip Starczewskim – siedemdziesiąte piąte, Maciej Nowacki – siedemdziesiąte ósme, a Szymon Hynek – osiemdziesiąte pierwsze.

– We współzawodnictwie dziewcząt nie było mocnych na Marię Ciszczoń z Warszawianki, która wyprzedziła Jagodę Tercjak z AZS-u Wratislavia Wrocław oraz Lenę Furman z AZS-u AWF-u Kraków i Julię Misiewicz z Kusego Szczecin – relacjonuje Zaguła.

W przypadku częstochowianek też nie można mówić o sukcesie. Lenę Kulską sklasyfikowano na pięćdziesiątej drugiej pozycji, a Hannę Durkę na pięćdziesiątym dziewiątym miejscu.

W turnieju drużynowym mężczyzn triumfowali szermierze z Lubina, którzy w finale pokonali szpadzistów z Rybnika. Trzecia pozycja przypadła drużynie Warszawianki. Ekipa WLKS-u Kmicic Częstochowa uplasowała się na siódmej lokacie. Druga drużyna Kmicica zajęła osiemnaste miejsce. Wśród dziewcząt złoto przypadło drużynie AZS Wratislavia Wrocław. Obok na podium stanęły zespoły Piasta I Gliwice oraz MKS-u Kusy Szczecin.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter