fbpx

Ekologia w powiecie

Więcej czasu na złożenie wniosków. Nabór potrwa do końca kwietnia

fot. Urząd Gminy Mstów

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wydłużył do 30 kwietnia nabór wniosków w konkursie „Zielona Pracownia’2020”.

Termin rozpoczęcia pozostał bez zmian. Organy prowadzące placówki oświatowe z województwa będą mogły wnosić aplikacje od 1 kwietnia.

Przedsięwzięcie Funduszu ma na celu finansowe wsparcie najlepszych wniosków dotyczących utworzenia w szkołach zielonych pracowni, które służą naukom biologicznym, ekologicznym, przyrodniczym, geograficznym czy chemiczno-fizycznych, z których korzystać będą uczniowie od czwartych klas wzwyż. W konkursie mogą wystartować tylko te placówki, które nie były laureatami edycji w poprzednich latach.

– Dotacja będzie udzielana z uwzględnieniem efektów zadania i możliwości finansowych Funduszu do wysokości 80 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Maksymalna jej kwota nie może przekroczyć jednak 30 tys. zł – informuje biuro prasowe tej instytucji.

Wydłużenie terminu przyjmowania wniosków podyktowane jest aktualną sytuacją zagrożenia epidemicznego w kraju. Od 18 marca do odwołania WFOŚiGW w Katowicach musiał przeorganizować system swojej pracy i podjęto decyzję o przejściu na pracę zdalną. Wiąże się to również z tym, iż kontakt z pracownikami Funduszu możliwy jest wyłącznie drogą mailową i pocztą tradycyjną. Wnioski można składać również za pośrednictwem ePUAP.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter