fbpx

Blachownia

Więcej pieniędzy na sport w przyszłym roku. Do rozdysponowania jest 185 tys. złotych

fot. Pixabay

Władze Blachowni ogłosiły konkurs dla klubów i stowarzyszeń sportowych, które chciałyby w przyszłym realizować zadania w zakresie kultury fizycznej. O dotację mogą ubiegać się te podmioty, które systematycznie prowadzą szkolenia sportowe dla dzieci i młodzieży z terenu gminy.

185 tys. zł to ponad 11 proc. więcej niż w 2018 roku. Urzędnicy na oferty czekać będą do 3 stycznia. Rozstrzygnięcie konkursu ma nastąpić dwa tygodnie później.

– Spełniamy wcześniejsze deklaracje o wzmocnieniu finansowych podstaw rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży oraz realizacji postulatów i oczekiwań naszego środowiska sportowego – mówi Sylwia Szymańska, burmistrz Blachowni.

Chodzi zarówno o działania popularyzujące sport masowy i rekreację, ale też promujące prozdrowotną aktywność sportową, tworzące różnorodną ofertę, a także rozwój, modernizację i utrzymanie istniejącej infrastruktury w tym zakresie.

– Chcemy zwiększyć dostępność do różnorodnej oferty zajęć sportowych, także dla dorosłych mieszkańców i propagować aktywny, zdrowy styl życia. To nasz priorytet – dodaje burmistrz Szymańska.

Osoby zainteresowane tematem wszelkie szczegółowe informacje, wraz z regulaminem konkursu ofert, znaleźć mogą na stronie internetowej urzędu miejskiego lub w sekretariacie tej instytucji.

fot. Pixabay

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter