fbpx

Ekologia w powiecie

Większe pieniądze na zielone pracownie. Właśnie rozpoczął się nabór

fot. Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Złochowicach

Do końca stycznia Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach czeka na zgłoszenia szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego w konkursie na projekt zielonych pracowni. 

W siódmej już edycji inicjatyw „Zielona Pracownia_Projekt’2021” oraz „Zielona Pracownia’2021” wysokość dotacji została znacząco podwyższona. Fundusz przeznaczy na ten cel łącznie blisko 2,5 mln zł.

W obu konkursach starające się o pieniądze podmioty mogą teraz uzyskać maksymalnie 50 tys. zł. Wcześniej było to 37,5 tys. zł. Za samo opracowanie koncepcji wysokość nagrody wynosi do 10 tys. zł. Nie może jednak przekroczyć 20 proc. kosztu całkowitego wdrożenia projektu. Zgłoszenia w konkursie „Zielona Pracownia_Projekt’2021” przyjmowane będą do 31 stycznia 2021 roku.

– Jest on skierowany do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego, które nie posiadają pracowni utworzonych ze środków WFOŚiGW w Katowicach. Ideą jest stworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Oceniany będzie pomysł na zagospodarowanie pracowni – jej funkcjonalność, innowacyjność rozwiązań, różnorodność pomocy dydaktycznych – informuje Mirosław Cichy z biura prasowego Funduszu.

Nabór wniosków w drugim z działań – „Zielona Pracownia’2021” – gdzie dotacje służą już konkretnie modernizacji przestrzeni klasy oraz jej doposażeniu przewidziany jest na marzec przyszłego roku. Najlepsze pomysły będą mogły zostać dofinansowane kwotą nawet 40 tys. zł.

– Poziom zielonych pracowni, które powstają w szkołach województwa śląskiego, jest naprawdę bardzo wysoki. Docierały do nas jednak głosy, że środki, które przeznaczaliśmy na zaprojektowanie i zbudowanie nowoczesnych pracowni nie są wystarczające. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i podwyższyliśmy kwotę dotacji, którą teraz można otrzymać – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Do tej pory na wsparcie wszystkich trzystu ośmiu zrealizowanych przedsięwzięć wydano w Funduszu ponad 10,5 mln zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter