fbpx

Poczesna

Wierzbowa w Bargłach już gotowa. Szykują się kolejne

fot. Adrian Biel

Na ukończeniu są prace przy modernizacji ulicy Wierzbowej w Bargłach. To pierwszy ze szlaków, który powstał z pozyskanej przez urząd w 2019 roku dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych.

Samorząd Poczesnej zdobył wówczas ponad 430 tys. zł na przebudowę dwóch dróg. Niemal 300 tys. zł na tę w Bargłach, a pozostałą kwotę z przeznaczeniem na ulicę Ceramiczną w Korwinowie. Szlaki te modernizuje właśnie spółka Bitum, która w listopadzie minionego roku zaoferowała najkorzystniejsze warunki realizacji przedsięwzięcia.

Ogłoszenie wyborcze

Funduszowe środki wesprą i tegoroczny projekt modernizacji ulicy Jodłowej w Brzezinach Kolonii. Wójtowi Krzysztofowi Ujmie udało się zdobyć na ten cel 113 tys. zł, czyli połowę niezbędnej do realizacji przebudowy kwoty.

Ze wspomnianego działania trafią również pieniądze do częstochowskiego starostwa. Prawie 4,2 mln zł tegorocznego dofinansowania pozwoli dokończyć rozpoczęte już kilka miesięcy temu modernizacje dróg powiatowych znajdujących się na terenie gminy. Chodzi o te na odcinkach od Huty Starej A do Poczesnej i od miejscowości Mazury do Młynka. Koszt sięgnie 7,6 mln zł, a wkład miejscowego budżetu to około 25 proc. ogólnej sumy.

W przypadku drogi od Huty Starej A do Poczesnej, obejmującą ulice Pszenną, Tkacką i Lipową zadanie zakłada wykonanie nowej jezdni na ponad trzykilometrowym odcinku o szerokości sześciu metrów. W tym rejonie pojawią się również szerokie na dwa metry chodniki o długości 1,83 kilometra. Inwestycja obejmuje też przebudowę skrzyżowań, budowę zatok autobusowych i peronów przystankowych. Wykonane zostaną także oznakowania pionowe i poziome oraz wyznaczone przejścia dla pieszych.

W ramach drugiego odcinka, relacji Mazury-Młynek, projekt przewiduje modernizację jezdni na długości 970 metrów o szerokości sześciu metrów i – podobnie jak w pierwszym przypadku – przebudowę skrzyżowań. W planach jest także budowa peronów przystankowych i wykonanie pionowego oraz poziomego oznakowania.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter