fbpx

Kłobuck

Wkrótce finał. To długo wyczekiwana przez szkolną społeczność inwestycja

fot. Urząd Miejski w Kłobucku

Dobiega końca zadanie związane z budową sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku.

Budowę sali zrealizowała za blisko 6,8 mln zł spółka Mar-Bud. To właśnie ta częstochowska firma, spośród grona trzynastu oferentów uczestniczących w przetargu, przedstawiła najlepsze warunki. Oprócz wykonania wszelkich robót budowlanych przedmiot zamówienia objął także prace instalacyjne i szereg innych towarzyszących zadań. Ze względu na specyfikę placówki całość musiała być tak zorganizowana, aby w trakcie trwania roku szkolnego możliwe było jej normalne funkcjonowanie.

Wewnętrzne wymiary sali to 684 m². Obiekt wyposażony jest w zaplecze szatniowo-sanitarne, dźwig osobowy dla komunikacji osób niepełnosprawnych oraz łącznik z istniejącym budynkiem szkoły.

– Część sali gimnastycznej zaprojektowana została jako budynek jednokondygnacyjny parterowy, z dwuspadowym dachem w konstrukcji dźwigarów z drewna klejonego oraz z poziomymi attykami. W przypadku zaplecza mamy do czynienia z budynkiem dwukondygnacyjnym – parterowym z częściowym podpiwniczeniem dla pomieszczeń technicznych budynku. Łącznik z istniejącą szkołą to również obiekt parterowy z jednobiegową klatką schodową – tłumaczą pracownicy kłobuckiego magistratu.

W podpisanej z urzędem miejskim umowie wykonawca zobowiązał się również do zagospodarowania przyległego do sali gimnastycznej terenu. Chodziło w szczególności o budowę parkingu, ogrodzenia oraz nasadzeń zieleni z jednoczesnym wycięciem istniejących drzew. Modernizacji i przebudowie poddana została infrastruktura techniczna, węzeł ciepłowniczy, a także kanalizacja sanitarna, deszczowa i wodociągowa.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter