fbpx

Konopiska

Wkrótce Walentynki. Z tej okazji GCKiR organizuje konkurs plastyczny

fot. Pixabay

Pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach szykują konkurs, w ramach którego uczestnicy będą musieli przygotować projekt kartki walentynkowej.

Inicjatywa adresowana jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także dziecięcych zespołów plastycznych w instytucjach kultury czy świetlicach. Udział mogą wziąć w nim również wszelkiej maści amatorzy plastycy pod warunkiem, że nie zajmują się tą dziedziną zawodowo oraz członkowie klubów seniora czy kół gospodyń wiejskich.

– Konkurs ma za zadanie popularyzować plastyczną twórczość dzieci i młodzieży, rozwijać wyobraźnię w komponowaniu kart okolicznościowych, ale i przedstawić postać Św. Walentego w twórczości plastycznej jako patrona zakochanych oraz orędownika podczas ciężkich chorób.
Celem naszego przedsięwzięcia jest również pokazanie „Walentynki” jako symbolu przyjaźni i sympatii dla drugiego człowieka, a także uczczenie parafii Świętego Walentego w Konopiskach – wyjaśnia genezę pomysłu Olga Muc z GCKiR.

Każdy z uczestników może przekazać tylko jedną pracę w formacie A5 wykonaną w dowolnej płaskiej technice plastycznej. Te zrealizowane z wykorzystaniem materiałów sypkich muszą być z kolei zabezpieczone, na przykład folią. Trzeba pamiętać też o jej opisaniu z podaniem niezbędnych danych, które pozwolą zidentyfikować autora, jak i również załączyć kartę zgłoszenia.

– Brak załącznika do pracy będzie skutkował jej odrzuceniem – podkreślają organizatorzy konkursu.

Prace należy dostarczyć w opakowaniu uniemożliwiającym jej zniszczenie do siedziby Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach. Wszelkie informacje na temat konkursu udzielane są pod numerami telefonu 34 344 19 33 oraz 603 532 546.

Termin dostarczania prac mija 9 lutego. Trzy dni później planowane jest otwarcie wystawy pokonkursowej nagrodzonych prac, a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 18 lutego.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter