fbpx

Koniecpol

Władze Koniecpola proszą o pomoc. Potrzebny materiał na maseczki i odzież ochronną

fot. Pixabay

W ubiegłym tygodniu Centrum Integracji Społecznej w Koniecpolu rozpoczęło szycie maseczek ochronnych (pisaliśmy o tym tutaj – przyp. red), które trafiły do lokalnych służb ratowniczych. Niestety zapasy przekazanego przez jedną z częstochowskich firm materiału powoli się wyczerpują.

– Mieszkańcy Koniecpola szyją maseczki ochronne, które są przekazywane służbie zdrowia, strażakom, dowożącym wodę mieszkańcom, którzy nie posiadają wody bieżącej z wodociągu i pracownikom służby zdrowia. Uszyto już wiele sztuk, ale potrzeby są ogromne. Szukamy miejsca zakupu materiału do uszycia następnych partii. Z potrzebą zwrócili się do nas strażacy ochotnicy, przychodnie lekarskie, szpitale, ośrodki pomocy społecznej z innych gmin – mówi burmistrz Ryszard Suliga.

Władze gminy apelują o pomoc, gdyż mają problem z zakupem niezbędnych tkanin. Wszystkie firmy i osoby prywatne, które chciałyby wesprzeć inicjatywę i mają rezerwy materiału proszone są o kontakt z Gwidonem Jelonkiem z urzędu miejskiego, pod numerem telefonu 883 850 521.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter