fbpx

Kłobuck

Włodarz podziękował zawodnikom klubu pływackiego z Kłobucka za niedawne sukcesy

fot. Urząd Miejski w Kłobucku

20 kwietnia delegacja Kłobuckiego Klubu Pływackiego „Delfin” odwiedziła miejscowy magistrat. Ich wizyta to pokłosie udziału kłobuckich pływaków w Międzynarodowym Mitingu Pływackim, jaki trzy dni wcześniej miał miejsce w Kędzierzynie Koźlu.

Złożona z zawodników, rodziców i reprezentanta zarządu Michała Kalke delegacja klubu, spotkała się w sali sesyjnej urzędu miejskiego z burmistrzem Jerzym Zakrzewskim. Podczas spotkania sportowcy mieli okazję pochwalić się niedawnymi sukcesami.

Chodzi głównie o dwa złote medale Emilii Osadnik, drugie miejsce w stylu dowolnym Oliwii Kuberskiej, jak i również wysokimi czwartymi miejscami oraz rekordami życiowymi w zawodach, które zgromadziły blisko pół tysiąca zawodników z całego kraju.

Wizyta w urzędzie stała się też okazją do podzielenia się obawami na temat sytuacji pandemicznej i decyzjami związanymi z towarzyszącymi jej obostrzeniami. Dla podopiecznych klubu największym problemem jest brak możliwości treningu, co tym samym przekłada się na ich sportowy rozwój.

– Burmistrz pogratulował sukcesów i życzył dalszego rozwoju w tym jakże wymagającym sporcie, jakim jest pływanie – relacjonują urzędnicy końcówkę spotkania.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter