fbpx

Konopiska

Włodarz ponownie przyzna nagrody dla uczniów z najlepszymi wynikami sportowymi

fot. Pixabay

Do końca października można składać wnioski o nagrodę za osiągnięte wyniki sportowe. Co roku przyznaje je wójt dla najlepszych zawodników z terenu samorządu Konopisk.

Nagrodę za dany rok szkolny, poprzedzający termin składania wniosków, może otrzymać uczeń, który jest mieszkańcem gminy i kontynuuje naukę w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej oraz jednocześnie realizuje swe sportowe pasje jako zawodnik w konkretnych dyscyplinach.

Mowa o tenisie stołowym i ziemnym, szachach, lekkoatletyce, piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej, taekwondo lub w innych dyscyplinach mających status konkurencji olimpijskich, lub paraolimpijskich.

– Zawodnik może otrzymać tylko jedną nagrodę w ciągu roku kalendarzowego, a w przypadku osiągnięcia kilku wyników uprawniających do niej, otrzyma tę najwyższą z danej dziedziny sportu – tłumaczą pracownicy referatu oświaty i sportu urzędu gminy.

Nagrodę pieniężną wójt Jerzy Żurek przyzna w zależności od zajętego miejsca. Szczegóły określa przyjęty przez radę gminy załącznik do regulującej całą tę kwestię uchwały. Maksymalnie można otrzymać 1 tys. zł.

Kandydatury do nagród mogą zgłaszać dyrektorzy szkół oraz zatrudnieni w nich nauczyciele kultury fizycznej, prezesi klubów sportowych lub przedstawiciele stowarzyszeń zajmujących się na co dzień upowszechnianiem kultury fizycznej, a także rodzice lub opiekunowie prawni uczniów.

– Zgłoszenia kandydata do nagrody dokonuje się do 31 października każdego roku za osiągnięcia sportowe w poprzednim roku szkolnym – dodają urzędnicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter