fbpx

Mstów

Włodarze porozumieli się w kwestii przebudowy wspólnej ulicy

fot. Urząd Gminy Mstów

Jeszcze w tym roku powstać ma dokumentacja projektowa dotycząca przebudowy drogi dojazdowej do gruntów rolnych w ciagu ulicy Krótkiej w Latosówce. To efekt porozumienia z władzami Rędzin.

Jak podkreślają pracownicy mstowskiego urzędu gminy, temat od kilku lat przewija się podczas zebrań sołeckich w Latosówce.

– Sytuacja jest nietypowa, gdyż geodezyjnie ulica Krótka leży w całości po stronie gminy Rędziny, natomiast mieszkają przy niej mieszkańcy naszej gminy – tłumaczą urzędnicy.

W lutym miejscowi radni postanowili rozwiązać ten problem. Przyjęli uchwałę, w myśl której Mstów udzieli sąsiedniej gminie pomocy finansowej w formie dotacji celowej. Takie rozwiązanie było konieczne, by włodarze obu samorządów mogli podpisać umowę o współfinansowaniu opracowania dokumentacji projektowej dla wspomnianej arterii.

– Zadanie będzie realizowane przez gminę Rędziny, która dokona wyboru wykonawcy dokumentacji i zawrze z nim umowę. Potencjalnie inwestycja przebudowy ulicy Krótkiej w Latosówce może być wtedy zrealizowana w kolejnych latach, pod warunkiem pozyskania przez gminę Rędziny dofinansowania z urzędu marszałkowskiego – dodają mstowscy urzędnicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter