fbpx

Lelów

Wojewoda zajrzał z wizytą do Lelowa. Podpisał umowy i zwiedził miejscowość

fot. Urząd Gminy Lelów

19 lipca do Lelowa zawitał wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Okazją do wizyty było podpisanie umów na realizację inwestycji i projektów, na które miejscowy samorząd pozyskał pieniądze z budżetu państwa. W spotkaniu, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury, uczestniczyli także włodarze Koniecpola, Przyrowa, Mykanowa oraz przedstawiciele starostwa powiatowego. Po oficjalnej części wójt Krzysztof Molenda zaprosił gościa na mały spacer po Lelowie.

Wojewoda odwiedził między innymi żłobek „Wesoły Maluch”. Na jego utworzenie oraz zapewnienie funkcjonowania dwunastu miejsc opieki w placówce gmina otrzymała w 2016 roku 236 tys. zł wsparcia, a w latach 2017-2021 – dofinansowanie na funkcjonowanie w wysokości ponad 94 tys. zł ze środków Programu „Maluch”. 

Zwiedzono także Dzienny Dom Seniora, który powstał w 2020 roku z programu Senior+. Zdobyte dofinansowanie na utworzenie i wyposażenie placówki wyniosło 300 tys. zł. W ostatniej edycji programu gmina otrzymała ponownie ponad 53 tys. zł. Tym razem na bieżące funkcjonowanie ośrodka.

– Wizyta wojewody Jarosława Wieczorka była okazją do obejrzenia inwestycji zrealizowanych w ramach funduszy z programów rządowych. Odbyło się również uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie projektu z Programu Senior + oraz na przebudowę i rozbudowę dróg powiatowych oraz gminnych w powiecie częstochowskim – informuje Joanna Sokolińska z referatu informacji i promocji lelowskiego urzędu gminy.

Podczas spotkania podpisane zostały też umowy dotyczące dofinansowania na funkcjonowanie podobnych placówek w sąsiadujących gminach. Wójt Robert Nowak otrzymał wsparcie na Klub Senior+ w gminie Przyrów, a burmistrz Ryszard Suliga – dwóch analogicznych klubów w Koniecpolu. W sumie do tych gmin trafiło niemal 75 tys. zł dofinansowania na ten cel.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter