fbpx

Konopiska

Wójt przyznał stypendia i nagrody sportowe. Trafiły do siedmiorga młodych osób

fot. Urząd Gminy Konopiska

Stypendia włodarza Konopisk dla uzdolnionych uczniów otrzymały w tym roku trzy mieszkanki gminy. Czterem kolejnym osobom Jerzy Żurek przyznał nagrody w dziedzinie sportu.

Aleksandra Glondalska, Wiktoria Mańka i Zuzanna Nowak to dziewczęta, które na co dzień kształcą się w gminnych placówkach oświatowych. Za swoje osiągnięcia w edukacji otrzymały stypendia po 800 zł.

Pierwsza jest uczennicą szkoły w Konopiskach, a także laureatką konkursu z języka polskiego dla uczniów dotychczasowych gimnazjów z terenu województwa śląskiego. Może się także poszczycić średnią ocen na poziomie 5,82.

Wiktoria Mańka na co dzień kształci się w szkole w Aleksandrii. To finalistka tego samego konkursu z języka ojczystego co wcześniej wspomniana koleżanka. W klasyfikacji rocznej uzyskała równie wspaniałą średnią, bo 5,71.

Trzecia z wyróżnionych to Zuzanna Nowak, uczennica podstawówki w Konopiskach, a dla odmiany – laureatka konkursów przedmiotowych z chemii oraz z biologii. Podczas egzaminu ósmoklasisty zdobyła maksymalną ilość punktów z języka polskiego i angielskiego. Średnia jej ocen sięga 5,65.

W kontekście osiąganych wyników sportowych na uznanie liczyć mogła natomiast czwórka młodych miłośników szachów, kolarstwa górskiego, lekkoatletyki i taekwondo. To Dawid Binek, Dominik Gondro, Adria Kołodziejczyk i Ksawery Pijet. W ramach nagród młodzież otrzymała gratyfikacje finansowe od 200 do 900 zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter