Poczesna

Wójt zaprasza na wspólne czytanie dzieła Stefana Żeromskiego

fot. Pixabay

W drugą sobotę września odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. To ogólnopolska akcja, którą od sześciu lat co roku inicjuje Kancelaria Prezydenta RP. Swój akces do projektu zgłosiła także gmina Poczesna.

W tym roku lekturą Narodowego Czytania jest Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. To ostatnia powieść tego jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy przełomu XIX i XX wieku. Została ono opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej.

– Wszystkich naszych mieszkańców gminy, którzy chcieliby wziąć udział w planowanym wydarzeniu, zapraszam serdecznie na godz. 17 do świetlicy środowiskowej przy ulicy Białej w Brzezinach Nowych – informuje wójt Krzysztof Ujma. – Naszej lokalnej akcji Narodowego Czytania towarzyszyć będzie odsłonięcie płyty pamiątkowej poświęconej plut. Romanowi Zychowi, bohaterowi wojny polsko-bolszewickiej – dodaje.

Newsletter

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Firefighters Run Poland 2019. Ekstremalne wyzwanie dla strażaków odbędzie się w Częstochowie

Powiat częstochowski

Przez dwa pierwsze dni czerwca gmina zamierza hucznie świętować

Konopiska

Newsletter